Pašu gatavoti augu aizsardzības līdzekļi

Ikvienam dārzniekam, neatkarīgi vai viņš apsaimnieko lielus laukus, piemājas dārziņu, vai rocība un vaļa ļauj rūpēties tik par nelielu podiņu uz palodzes vai balkona, savās dārzkopja gaitās nākas saskarties ne tikai ar prieku par ziedošajiem augiem un/vai to augļiem, bet ne reti raizes sagādā dažādi kaitēkļi. Kaitēkļu apkarošanā ne vienmēr ir nepieciešams uzreiz ķerties pie “smagās artilērijas” (ķīmiskajiem rūpnieciski gatavotajiem augu aizsardzības līdzekļiem). Lielu daļu kaitēkļu iespējams apkarot vai to populāciju padarīt nekaitīgu augiem (ne viss jāiznīcina pilnīgi) ar vienkāršiem veidiem vai pašu pagatavotiem augu aizsardzības līdzekļiem.

Pašu gatavoti augu līdzekļi lielākoties var būt nekaitīgi mums pašiem un videi. Daudzi no pašu gatavotajiem līdzekļiem var kalpot ne tikai kaitīgo organismu apkarošanā, bet papildus arī kā viens no barības avotiem mūsu augiem. Tāpat, vairums komponenšu pašgatavotajiem augu aizsardzības līdzekļiem ir rodamas mūsu dārzos un mājās, faktiski, tās ie lietas no kurām cenšamies atbrīvoties vai pretēji, vairāk vai mazāk, izmantojam ikdienā.

Nenoliedzami, tāpat, kā ar ķīmiskajiem AAL, arī ar pašgatavotajiem līdzekļiem jāievēro piesardzība un drošības pasākumi gan to gatavošanā, gan darba šķidruma sagatavošanā, gan lietošanā.

Tiesa, daudzi pašu gatavoti līdzekļi ir gandrīz nepārdozējami, tomēr tāpat var būt nevēlamas pēcsekas, piemēram, pārāk daudz lietojot piena sūkalas, iespējams paskābināt augsni, kas attiecīgi nepatiks augiem, kuriem kuru augšanai nepieciešama bāziska augsne un tie ir jūtīgi uz ph līmeņa pazemināšanos. Vai ieši pretēji, pārāk liela bāzisku preperātu lietošana, nebūs tīkama skābumu mīlošiem augu. Tāpēc lietojot jebkādu augu aiszardzības līdzekļa veidu atceramies un ņemamvērā seno patiesību: Kas par daudz – tas par skādi.


25 % spirta šķīdums
pieskares iedarbības insektoakaricīds