- daudzgadīgs koks vai krūms
- var sasniegt vairāk kā 5 m augstumu
- zieda virziens uz sāniem un/vai leju
- ziedi plāni vai pildīti
- iedalās siltajā un aukstajā grupā, pēc audzēšanas apstākļiem
- lielākajai daļai siltās grupas augiem ziedi ir ar spēcīgu smaržu
- zieda krāsa: balta, dzeltena, rozā (siltajā un aukstajā grupā), sarkana (aukstajā grupā)
- Latvijā augs nav ziemcietīgs, jāziemina telpās plus grādu temperatūrā.
1753. gada aprakstā “Datura arborea” Linnejs klasificēja šos augus kā velnābolus /Datura/.
1805. gadā Kristians Hendriks Pērsons tos pārnesa atsevišķā ģintī Brugmansia, kas nosaukta Nīderlandes dabaszinātnieka Sebalda Džastinuss Brugmana vārdā .
168 gadus dažādi autori šos augus izvietoja starp Brugmansia un Datura ģintīm.
Līdz 1973. gadā, detalizēti salīdzinot augu morfoloģiskās atšķirības, botāniķis Tomijs Ērls Lokvuds /Tommie Earl Lockwood/ noteica ka Brugmansia (Brugmansijas jeb Eņģeļtaures) un Datura (Velnāboli) ir dažādi augi un jāatrodas atsevišķās ģintīs. Kopš tā laika augu klasifikācija ir palikusi neapstrīdama.
Brugmansiju dzimtene ir Dienvidamerika. Dabiskā augšanas vide ir no tropiskajiem piekrastes reģioniem līdz Andu kalnu reģioniem.
Brugmansijas iedala divās dabiskās, ģenētiski izolētās grupās. Brugmansia grupa Brugmansia ietver sugas aurea, insignis, sauveolens un versicolor un, ņemot vērā augšanas apstākļus, tiek sauktaa par silto grupu (Warm Group). Brugmansia grupa Sphaerocarpium ietver sugas arborea, sanguinea un vulcanicola, ņemot vērā augšanas apstākļus, tiek sauktaa par auksto grupu (Cold Group). Visas sugas no vienas grupas var krustot ar citām sugām tajā pašā grupā. Hibrīdi ir auglīgi, un tos var krustot ar visām pārējām grupas sugām.
Selekcijas vēstures komplekti jeb audzēšanas vēsture (Breeding History Sets) BHS – brugmansiju audzēšanā izmanto lai izdalītu šķirnes botānisko izcelsmi un piederību sugai/sugām.
Selekcijas vēstures komplekti (BHS) tiek izmantoti gadījumos, kad hibrīdiem nav botānisko nosaukumu. Ja ir zināma šķirnes piederība botāniskajai sugai vai botāniski nosauktam hibrīdam, tad šķirnei tiek pievienots Selekcijas vēstures komplekts (BHS).
Piemēram, piemēram siltās grupas brugmaniju sugu krustojumam B.Versicolor X B.Suaveolens X B.Aurea būs BHS etiķete ‘ X cubensis’
Selekcijas vēstures komplekti nav botāniskie apzīmējumi, bet ir neformāli apzīmējumi, kas norāda uz audzēšanas vēsturi. Selekcijas audzēšanas komplekti ir būtiski brugmansiju kolekciju veidošanā un jaunu šķirņu selekcijā.