Siltā grupa

Brugmansiju sitajā grupā (Warm Group Brugmansia) ietilpst četras pamatsugas un siltās grupas pamatsugu hibrīdi.

Brugmansia aurea jeb Zelta eņģeļtaure

Latīņu: Brugmansia aurea Lagerh.
Sinonīmi latīņu: Brugmansia affinis, Datura aurea, Datura affinis
Augšanas reģions: Andi no Venecuēlas ziemeļrietumiem un Kolumbijas līdz Ekvadoras dienvidiem.

Tiek uzskatīts, ka Brugmansia aurea jeb Zelta eņģeļtaue ir Ekvadoras endēmiskais augs. Kopš 2014. gada marta Starptautiskā dabas un dabas resursu aizsardzības savienība (IUCN) Zelta eņģeļtauri /Brugmansia aurea/ ir iekļāvusi Savvaļā izmirušo augu sarakstā, iepriekš tā bija Savvaļā apdraudēto augu sarakstā.

Neskatoties uz to, ka Zelta eņģeļtaure ir pasludināta par izmirušu savā dzimtajā areālā, tā ir populāra dekoratīvā kultūra un tiek plaši kultivēta.
Zelta eņēļtaure spēj izaugt līdz aptuveni 6 m augstumam. Trompetveida dzelteni vai balti ziedi ar patīkamu aromātu, kas ir visspēcīgāk jūtams vakarā.

Savā dzimtajā reģionā Zelta eņģeļtaure sastopama augstāk nekā citas “siltās grupas” sugas, no 2000 līdz 3000 metriem, un tādējādi ir pielāgota vēsākām temperatūrām,tomēr tā ir ļoti jutīga pret salu.

Augs spēcīgi augošs un tam ir vislielākās lielākās lapas no visām brugmansijām. Zelta eņģeļtaure ir ļoti mainīgs pēc lapu formas, krāsas un apmatojuma. Atšķirībā no savvaļas pamatsugas, kultivētajām sugām ziedi ir dažāda izmēra un krāsas (tostarp rozā, balta, dzeltena un oranža). Zelta eņģeļtaure ir hibrīda Brugmansia candida vecāks, kas apgrūtina tās atšķiršanu atšķiršanu no B.candida hibrīdiem.

Zelta eņģeļtaures ziedam kausiņš pārklāj vainaga caurules šauro daļu un tās gals parasti ir sadalīts piecos segmentos. Tai ir garākie ziedlapu gali (“ūsiņas”) no visām Brugmansia sugām. Vainagiem parasti ir diezgan stingra vaska tekstūra, kas ir noderīga hibridizācijai ar vājākiem ziediem.

Zelta eņģeļtaures sēklu pākstis ir olas formas. Sēklas lielākās no visām sugām un tās klāj biezs, korķains, stūrains sēklas apvalks.

Brugmansia aurea
Brugmansia aurea

Brugmansia insignis

Latīņu: Brugmansia insignis (Barb. Rodr.) Lockwood ex RE Schult.
Augšanas reģions: Kolumbijas Augšamazone (Upper Amazon), Ekvadora, Peru un Bolīvija.

Brugmansia suaveolens

Latīņu: Brugmansia suaveolens (Willd.) Sweet
Augšanas reģions: Austrumbrazīlija

Brugmansia Versicolor

Latīņu: Brugmansia versicolor Lagerh.
Augšanas reģions: Ekvadora

Brugmansia x candida

Brugmansia x cubensis