Brugmansiju audzēšana

Brugmansijas jeb Eņģeļtaures ir vienkārši audzējams augs, ko var audzēt gan podos, gan dobē gan kā viengadīgu, gan daudzgadīgu (jāziemina telpās) augu.

Tomēr, kā ikvienam augam ir savas prasības lai tas augtu un priecētu mūs ar saviem krāšņajiem un smaržīgajiem ziediem.

Audzējot eņģeļtaures jāatceras:

 1. Brugmansijas iedalās divās grupās:
  • siltā grupa (viegli audzējama, nav nepieciešamas īpašas prasības temperatūras režīmam)
  • aukstā grupa (nepatīk karsts laiks, optimālā augšanas temperatūra 18o C dienā un aptuveni 10o C naktīs, ziedēšanai nepieciešams augstāks gaisa mitrums). Dēļ specifiskajām prasībām, aukstās grupas augus nav ieteicams audzēt cilvēkiem, bez pieredzes.
 2. Brugmansija mīl trūdvielām bagātas augsnes, kā arī “labi paēst”.
 3. Brugmansija patērē daudz ūdens, bet nemīl pārlieku mitrumu.
 4. Brugmansija ir garas veģetācijas augs, tāpēc labāk tās audzēt izmantojot spraudeņus.
  Kā arī, sējot brugmansijas līdz ziedēšanas sākumam var paiet no vairāk kā pusgada līdz pat vairākiem gadiem, piekam, nav zināms kāda būs zieda krāsa, forma, smarža.
 5. Brugmansijai patīk saulaina vieta ar nelielu noēnojumu. Audzējot podā, pods jāpiesedz no tiešiem saules stariem.
 6. Noziedējušo ziedu noņemšana veicina ziedēšanu.

Augsne

Brugmansija var augt dažādās augsnēs, tomēr vislabāk tā jutīsies labi aerētās, trūdvielām bagātās augsnēs ar Ph līmeni no 5,5-7.

Audzējot brugmansiju podos/konteineros, optimālais poda/konteinera izmērs ir sākot no 30L. Tomēr jāņem vērā, ka izvēloties podu/konteineru kas ir lielāks par 30L, to būs grūtāk pārvietot uz ziemošanas vietu. Tāpat ja ir trīs un vairāk augi, ieteicams izvēlēties vienādus podus/konteinerus, jo tādus ziemošanas vietā iespējams novietot vienu virs otra, tādejādi samazinot ziemošanai nepieciešamo platību.